UNUTMADIK

UNUTTURMAYACAĞIZ

 

 

Atatürk
K I N A M A
K I N A M A

26.11.2023 tarihinde Artvin’in Hopa ilçesinde oynanan TFF 3.Lig 1.Grup’ta Artvin Hopaspor-İnegöl Kafkas SK müsabakasında oyunun bitiş düdüğünden sonra tribünlerinden bazı kendini bilmez taraftarlar, sahaya girerek müsabaka hakemine karşı fiili saldırıda bulunmuştur. Futbol sahalarında görmek istemediğimiz görüntülerle karşılaşmış olmaktan üzüntü içinde olduğumuzu belirtmek isteriz.
Hakemimize karşı yapılan şiddet, her ne olursa olsun kabul edilemez ve sporun temel değerlerine aykırıdır. Bu tarz şiddet olayları, sporun ruhuna ve tribünlerin güvenilirliğine zarar vermektedir. Sporun kardeşlik ve dostluk olduğu unutulmamalıdır. Tüm sporseverleri daha saygılı ve fair play ruhuna uygun davranmalarını temenni ederek ülkemizin sporda şiddet vakalarıyla anılmaması için taraftarların her ne olursa olsun sağ duyu bilincinde olmalarını diliyoruz.
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kahramanmaraş Şubesi olarak olaylarla ilgili hukuki süreçlerin başlatılacağını ve takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Bu tarz olayların ülkemiz futboluna zarar verdiği aşikardır. Sporun dostluk, kardeşlik ve Fair Play olduğu unutulmamalıdır. Kazanmak kadar kaybetmenin de doğal bir sonuç olduğunu, sporun karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde devam etmesini canı gönülden diliyoruz. Kendini bilmeyen kişilerin bir an önce tribünlerden uzaklaşmasını istiyor, saldırıları gerçekleştirenlerin en ağır adli ve idari cezaları alacağını ümit ediyoruz. TFFHGD Kahramanmaraş Şubesi olarak hakemimize geçmiş olsun dileklerinde bulunurken yapılan bu tarz saldırıları şiddetle ve nefretle KINIYORUZ..


TFFHGD KAHRAMANMARAŞ ŞUBESİ
Bu haber bugün 1 kez, genel toplamda 276 kez görüntülendi.

UNUTMADIK

UNUTTURMAYACAĞIZ